Vegánske hody Prešov 2019

Najväčší vegánsky food festival na Slovensku po prvýkrát prichádza aj do Prešova!
Vegánske hody Prešov 2019 sa budú konať 25.05.2019 na Hlavnej ulici/pešej zóne v Prešove v čase od 10:00 do 20:00.

Tešiť sa môžete na množstvo udržateľných a ohľaduplných jedál bez živočíšnych výrobkov ako mäso, mlieko či vajcia. Predstavia sa vám reštaurácie či bistrá, ale aj obchody s vegánskou kozmetikou a drogériou netestovanou na zvieratách. Pripravujeme pre vás celodenný program, ktorý budeme postupne zverejňovať. Vstup na podujatie bude tradične voľný, odporúčame však prísť hladní/é!

Tešíme sa na vás v sobotu 25. mája na Hlavnej ulici/pešej zóne v Prešove.
Udalosť na Facebooku môžete sledovať tu: Vegánske hody Prešov 2019 na Facebook-u

Registrácie predajcov sú už uzatvorené.

 

Čo Vás na podujatí VEGÁNSKE HODY PREŠOV 2019 čaká?

Ďalších vystupujúcich a predajcov doplníme čoskoro.

Martin Smrek – Efektívny aktivizmus za práva zvierat

Martin sa venuje rozvoju práv zvierat a udržateľného stravovania už viac než desať rokov. Stál za vznikom Vegánskych hodov a v súčasnosti vedie združenie pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti – Humánny pokrok. Počas svojho štúdia sa venoval možnostiam zmeny postavenia znevýhodnených skupín v spoločnosti a svoje poznatky sa pokúša prenášať aj do svojej súčasnej práce.
Vo svojej prednáške sa bude zameriavať na efektívny aktivizmus za práva zvierat. Rozprávať bude o tom, ako môžeme čo najefektívnejšie pomáhať zvieratám, aké chyby pri tom často robíme a ako sa im vyhnúť, čo sa môžeme naučiť od iných úspešných sociálnych hnutí, ale aj o tom, čo môžeme ako jednotlivci začať robiť hneď teraz.

Web: www.humannypokrok.sk

Alexandra Demetrianová – Ide o chlp: Zakážme kožušinové chovy na Slovensku!

Alexandra Demetrianová z Humánneho pokroku porozpráva o kampani, ktorá raketovo vystrelila medzi najúspešnejšie online petície v histórii Slovenska. Zmena pre zvieratá na kožušinových farmách je na dosah. Budete jej súčasťou?

Web: www.ideochlp.sk

Miroslav Demjan – Guľáš z mungo fazule

Miro Vám v kucharskej show ukáže ako si jednoducho pripraviť mungo gulaš.
“Mam 51 rokov, byvam v Stropkove a vegánom som už viac ako 6 rokov. Rád varím a pre inšpiráciu som vytvoril  facebok – ovú stránku Varíme Vegánsky, kde dávam svoje recepty. Mojím krédom je Vegánsky jednoducho, chutne a rýchlo. Na Vegánskych hodoch v Prešove ukážem ako si pripraviť chutný mungo gulaš. Dufam, že Vám bude chutiť, teším sa na Vás.”

Facebook: Varíme Vegánsky

GASTRO prevádzky a ich menu

Bodka Donut Point

BODKA DONUT POINT
“BODKA donut point je prvý foodtrailer na Slovensku s vašimi milovanými donutmi s príchuťami z celého sveta. Kočovníci po festivaloch. Stretávací bod s priateľmi alebo cestou do práce. Objavte kruh chutí!”

Ponuka:

 • Donuty – rôzne druhy
 • Limonády

Good Nature

GOOD NATURE
“Vegánsku Maďarskú klobaňu už mnohí poznáte, získala si vás svojou neskutočne autentickou chuťou maďarských klobás. Teraz vám prinášame ďalší produkt od našich údenárskych majstrov a to vegánske údené a kebab; príďte ochutnať do nášho stánku, tešíme sa na vás :-)”

Ponuka:

 • Maďarská klobaňa – originálne balený produkt
 • Veganské údené – originálne balený produkt
 • Kebab – originálne balený produkt

Loove By Vegana

LOOVE
“Pripravíme pre Vás plnené pirohy a halušky s našou rastlinnou bryndzou – vryndzou. Ponúkneme aj rôzne koláčiky, sendviče a naše balené majonézové výrobky. Príďte hladní :)”

Ponuka:

 • Pirohy a halušky s vegánskou bryndou – vryndzou
 • Burgre
 • Koláče – marlenka, škoricové osie hniezda

Pijo Bio

PIJO BIO
“Ponúkame 100% ovocné šťavy, sirupy a ľadové čaje v bio kvalite bez pridaného cukru, aróm, farbív a konzervantov. Tým hlavným je pre nás obsah, preto všetky naše produkty pochádzajú zo surovín z ekologického hospodárstva a ich výroba je prísne kontrolovaná. Rozmanitosť príchutí osloví malých aj veľkých.”

Ponuka:

 • 100% ovocné bio šťavy
 • 100% ovocné bio sirupy

Reštaurácia Vegetarián

REŠTAURÁCIA VEGETARIÁN
“Prevádzka Vegetarian funguje v Sp. Novej Vsi od januára 2005. Vznikla ako pokračovanie prevádzky Vegetarian v Levoči, ktorá vznikla v roku 1994. V súčasnosti má 1 kuchyňu a 3 výdajné miesta. Dve v Sp. Novej Vsi a jedno v Levoči. Jedálny lístok sa zostavuje týždenný, ktorý sa mení. Denne sú v ponuke 2 polievky, 3 hlavné jedla, 2 šaláty a kysnuté koláče. Jedná sa o samoobslužne prevádzky, ktoré sú zamerané na závodné stravovanie v čase od 11,00 – 14,30 hod. Strava je laktovegetarianska. V ponuke sú rozne jedla zo zeleniny, obilovín, strukovín, sojových výrobkov ako aj vegetarianske slovenské jedla /spišské pirohy, halušky, džatky, šuľance…/ a indické š pecialit y /sabdži, daly, kičri, upma, kofty, samoza…/. Internetová stránka pre jedálny lístok: www.vegetarian-snv.sk

Ponuka:

 • Kysnuté koláče
 • Samozy /vyprážany indický piroh/
 • Dal /hustá indicka strukovinová polievka so zeleninou

Vegan Food On Wheels

VEGAN FOOD ON WHEELS
“Mňa varenie baví, moja práca je teda aj mojím koníčkom. Môj sen stále pokračuje zdokonalovať sa vo vegánskej strave, a mať nekonečnú fantáziu a kreativitu v príprave jedál…”

Ponuka:

 • vegánske jedlá
 • Čapovaná kombucha

Vegana

VEGANA
“Ponúkneme Vám to najlepšie z nášho sortimentu – trvanlivé aj chladené potraviny, všetky 100% vegánske a bez palmového oleja. Môžete sa tešiť na úžasné rastlinné alternatívy mliečnych a mäsových výrobkov, vegánske sladkosti, slané pochutiny, a mnoho ďalších produktov. Tešíme sa na Vás :)”

Ponuka:

 • Trvanlivé potraviny
 • Rastlinné alternatívy mliečnych a mäsových výrobkov
 • Sladké a slané pochutiny

Vegánsky jarmok

Bioparfémka

BIOPARFÉMKA
“U nás v Bioparfemke všetko vonia prírodou. Tradične si so sebou prinesieme kopec úžasných produktov pre starostlivosť o telo, vlasy a pleť. Nezabudneme ani na krásne vegan parfumy, laky na nechty a niečo aj na starostlivosť o domácnosť. Už teraz sa na všetkých tešíme.”

Ponuka:

 • Vegan parfémy Aimee de Mars
 • Úžasná dekoratívna kozmetika
 • Pleťová, telová a vlasová kozmetika vo vegan kvalite

Organila

ORGANILA
“My v Organile nechceme žiť v dobe, kde ľudia skôr siahnu po „zázračnom“ produkte, vďaka ktorému máme okamžite hladšiu pleť, krajšiu pokožku, dokonalé nechty, často krát aj na úkor vlastného zdravia. Obchod so širokou ponukou kvalitnej certifikovanej kozmetiky, šetrnej k pokožke a k prírode. Organila nie je len o kozmetike, o produktoch do domácnosti, ale tiež o životnom štýle.”

Ponuka:

 • Netestované kozmetika
 • Netestovaná drogéria

 

Infostánky

Humánny pokrok

HUMÁNNY POKROK O.Z.
“Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Pridajte sa k nám a pomôžte nám prinášať Humánny pokrok.”

Lesoochranárske zoskupenie VLK

LESOOCHRANÁRSKE ZOSKUPENIE VLK
“Dobrovoľné združenie občanov, ktoré sa zaoberá záchranou prirodzeného lesa.”

Pride KOŠICE

PRIDE KOŠICE
“PRIDE Košice je festival za práva LGBT+ ľudí na východnom Slovensku.”

 

 

PARTNERI PODUJATIA