Odkazy

Vegánske recepty

http://veganskerecepty.sk (vegan) je stránka s vegánskymi receptami, ktorými sa môžete nechať inšpirovať, ale zároveň môžete aj vy poslať svoje foto-recepty. Takže keď máte chuť sa podeliť so svojimi výtvormi a neviete ako, tak toto je jedna z možností.

http://www.veganotic.cz (vegan) Web mladej slečny ktorá je už 10 rokov vegánkou, na stránkach nájdete krásne spracované recepty s vynikajúcimi fotografiami. Okrem receptov môžete na stránkach tiež nájsť veľa užitočných informácií hlavne o vegánstve.

http://veg-ethique.blogspot.cz (raw-vegan) Mladá blogerka z Českej republiky, na jej blogu nájdete mnoho kvalitne spracovaných vegánskych a raw receptov a okrem toho ešte pár užitočných článkov.

http://veggie-fish.blogspot.cz (vegan) VeggieFish je pseudonym pani z Českej republiky a zároveň mladý, príjemný a skromne spracovaný food blog o vegánskom varení.

http://www.veganfoodporn.cz (vegan) Blog, ktorý bol pôvodne zložený zo 4 blogerov, ale kvôli nedostatku času ostal len jeden člen a to Barbora Faitova. Sympatická mladá blogerka z Českej republiky, z ktorej srší ohromná energia. Doporučujem navštíviť aj jej twitter, alebo instagram.

http://veganontheplate.blogspot.cz (raw-vegan) Za blogom stoji 21-ročná blogerka menom Ceady (čítaj /Si:di/). Ceady rada fotí, baví ju hlavne kozmetika, jedlo, občasné outfity, fotky zo života a dalšie… V minulosti spolupracovala so značkami ako Clinique, Bioderma, Loreal Paris, Vichy, Garnier a Maybelline. Avšak keď sa stala vegánkou a zistila, že tým podporuje testovanie na nevinných tvoroch, spoluprácu postupne ukončila. Momentálne sa okrem iného venuje aj tomuto príjemnému blogu o zdravom a chutnom varení.

http://www.vegmania.cz (raw-vegan) Zakladateľ vegmanie.cz je Pavel Ovesný. Vegánskej strave sa venuje od roku 2007, ku ktorej ho priviedli etické a neskôr aj zdravotné dôvody. Pavel sa okrem stránok s vegánskymi receptami, zoznamom českých vegánskych reštaurácií, predajňami zdravej výživy a so zaujímavými článkami venuje aj stavaním webov a online marketingu. Pre portál naučmese.cz lektoruje kurzy o vegánstve, podnikaní a tvorbe webov. Zaujíma ho tiež ekológia, udržateľnosť a životný minimalizmus.

http://diyveganskakucharka.blogspot.cz (raw-vegan) Blog tvorený z príspevkov facebook skupiny D.I.Y. Vegánska kuchárka. Pre všetkých, ktorí sa chcú inšpirovať (nielen) novými receptami a nápadmi.

http://www.veganske-recepty.wz.cz/index.php (vegan) recepty od autorky Hany Ryškovej sú prevažne české klasiky vo vegánskom prevedení. Okrem toho môžete nájsť pestrú škálu receptov od polievok, hlavných chodov, cez šaláty, pomazánky až po dezerty a rastlinné mlieka.

http://veganodaktyl.veganka.cz (vegan) ak hľadáte informácie o kozmetike netestovanej na zvieratách, zoznam Vegánskych večerí v ČR a SR, rôzne typy a rady ohľadne vegánstva, dokumenty a samozrejme recepty a video recepty tak ste na správnej adrese.

http://veganka.cz (vegan) je web plný článkov, audia, videa, krátkych správ a dobre vyzerajúcich receptov, všetko samozrejme na vegánsku tematiku.

http://soucitne.cz (vegan) Soucitně je denne aktualizovaný portál súcitného prístupu ku zvieratám, etického spotrebiteľstva, vegánstva, zdravého životného štýlu a aktivizmu. Nájdete tu foto/video, vegánske recepty, mapy a recenzie, veg-friendly reštaurácie a obchody, praktické návody ako byť vegánom, ako cestovať, kalendár akcií, novinky zo sveta ochrany zvierat, citáty, informácie ohľadne zdravotných aspektov a ďalšie zaujímavé veci.

http://www.najimseazhubnu.cz (raw-vegan) Blog/Web slečny menom Cecília Jilkova (33), ktorá je dcérou spisovateľov Ludvíka Vaculíka a Lenky Procházkovej. Cecília je spisovateľka, scenáristka, publicistka a hlavne výživová poradkyňa. Za posledné 3 roky sa jej podarilo schudnúť 25 kg a to vďaka prechodu na raw-vegan stravu. Na jej webe nájdete blog, raw-vegan recepty, videá, pozvánky na kurzy a individuálne výživové poradenstvo a ďalšie.

http://veganstvo.sk (vegan) sú stránky kde nájdete všetko čo potrebujete vedieť o vegánstve a vegánskej strave. Okrem iného tam môžete nájsť aj veľa skvelo vyzerajúcich foto-receptov.