Vegánske hody Bratislava 2018

Neuveriteľný 10. ročník Vegánskych hodov je tu! Toto okrúhle výročie jedného z najväčších vegánskych food festivalov v strednej a východnej Európe oslávime vo veľkom štýle v nedeľu 9. septembra v Starej tržnici v Bratislave. Čo všetko pre vás pripravujeme sa dozviete už čoskoro. Tešíme sa na vás!

Vegánske hody Bratislava 2018 opäť prinášajú to najlepšie z udržateľnej a ohľaduplnej kuchyne! Môžte sa tešiť na viac než dve desiatky reštaurácií, obchodov a výrobcov ponúkajúcich tie najlepšie jedlá čisto rastlinného pôvodu, kozmetiku netestovanú na zvieratách, ako aj na alternatívy kožených výrobkov.

Čaká na vás celodenný program na 2 pódiách. Na prvom pódiu sa môžete tešiť na prednášky a diskusie s lídrami z okolitých krajín. Na druhom pódiu opäť na päť kuchárskych show. Nebudú chýbať infostánky neziskových organizácií, ale ani možnosť vyskúšať si virtuálnu realitu, či si zakúpiť benefičné tričká.

Tešíme sa na vás v nedeľu 9. septembra v Starej tržnici!
Facebook event: https://www.facebook.com/events/366931723833110/

Čo Vás na podujatí VEGÁNSKE HODY BRATISLAVA 2018 čaká?

Hlavný program – Stage 1 / diskusie a prednášky.

Stage 1 – diskusie a prednášky

11:00-11:30 Martin Smrek [SR] (prednáška)
12:00-13:00 Gerardo Tristán [MEX] (prednáška)
13:30-14:30 Martin Balluch [AT] (prednáška)
15:00-16:00 Felix Hnat [AT] (prednáška)
16:30-17:30 Marek Voršilka [CZ] (prednáška)
18:00-19:00 Diskusia s úspešnými podnikmi

 

Martin Smrek – „10 rokov Vegánskych hodov: Prečo potrebujeme Humánny pokrok?“

Martin Smrek študoval sociálnu prácu a štúdium zakončil s titulom PhD. pričom sa zameriaval na znevýhodnené a prehliadané skupiny a možnosti zmeny ich postavenia v spoločnosti. V roku 2009 zakladal Vegánske hody a v súčasnosti vedie nové združenie Humánny pokrok, ktoré prácu Vegánskych hodov zastrešuje.

Rozprávať bude o tom, ako to vyzeralo s vegánstvom pred desiatimi rokmi, keď Vegánske hody začínali, ako sa vyvinuli do súčasnej podoby, a o tom, aké obrovské zmeny za 10 rokov práce Vegánskych hodov nastali. Pozrieme sa však aj na to, aké výzvy nás čakajú v blízkej budúcnosti, čo s nimi môžeme spraviť, a prečo to všetko vyústilo do založenia Humánneho pokroku. Na záver Vám Martin predstaví Humánny pokrok, jeho ciele, a možnosti ako sa môžete do práce Humánneho pokroku zapojiť aj vy a ako sa môžete stať hlasom zvierat a udržateľnosti na Slovensku.

Gerardo Tristán [MEX] – “Zvieraco-právny aktivizmus v Mexiku”

Gerardo Tristán je pôvodný Američan (Nahuatl)- mexický aktivista za práva zvierat.
Príde porozprávať o zvieraco-právnom aktivizme v Mexiku. Zoznámi vás s históriou, prekážkami, víťazstvami a nádejami mexického hnutia za práva zvierat. Gerardo sa podelí o jeho pohľad na to, aké je bojovať za zvieratá a ľudské oslobodenie z pohľadu domorodého Američana a antispeciesist-ického aktivistu.  “Náš boj je prepojený a globálny, bez hraníc a my všetci aktivisti v oblasti práv zvierat musíme byť v solidarite a navzájom si pomáhať pri prekonávaní výziev v rámci aj mimo nášho hnutia.”
Facebook: Gerardo / Wotko Tristán
Facebook: FaunAcción

Martin Balluch [AT] – „Kam smeruje hnutie za práva zvierat?

Martin Balluch sa začal venovať aktivizmu za práva zvierat v roku 1985 ako študent na Viedenskej univerzite. V rokoch 1989 až 1997 pôsobil v tomto hnutí v Anglicku a bol členom rady Asociácie sabotérov poľovníctva (Hunt Saboteurs Association). Od roku 1997 pomáhal zakladať Asociáciu proti živočíšnej výrobe v Rakúsku. V roku 2008 strávil 105 dní vo väzbe, lebo bol obvinený zo založenia zločineckej organizácie na podporu dobrých životných podmienok pre zvieratá. V roku 2011, po štrnástich mesiacoch súdneho konania, bol spolu s ďalšími obvinenými prehlásený za nevinného. Martin Balluch vydal knihu Pes a jeho filozof, ktorá hovorí o jeho vzťahu so svojím psím priateľom a o z toho vyplývajúcom závere o právach zvierat.

Martin príde porozprávať na tému: „Kam smeruje hnutie za práva zvierat?
Najprv vás ignorujú, potom vás zosmiešňujú, potom proti vám bojujú a potom vyhráte. Možno toto tvrdenie nemôžeme brať doslovne, ale je v ňom kus pravdy. Hnutie za práva zvierat bolo ignorované – a v mnohých smeroch stále je. Po fáze zosmiešňovania ho však ľudia začali brať vážne v dvoch oblastiach: po prvé – kvôli rozšíreniu vegánstva, po druhé – kvôli jeho vplyvu na veľkochovy, vivisekcie a poľovníctvo, dosiahnutému pomocou konfrontačných kampaní a priamych akcií. Dôsledkom boli rozsiahle štátne represie voči hnutiu a mnohým jeho aktivistom. Zdá sa, že hnutie reagovalo tým, že si našlo aktivity, ktoré nie sú potláčané, napríklad prostredníctvom organizácií Vegan Outreach, SAFE alebo Anonymous for the Voiceless Cubes of Truth. Je toto cesta k poslednému kroku, k víťazstvu? Alebo musíme tento nový aktivizmus považovať za odklon od niekdajšieho efektívneho aktivizmu? Kam bude hnutie smerovať v budúcnosti?Web: http://www.martinballuch.com/

Felix Hnat [AT] – “Kuchárske školenia vegánskej kuchyne v školách financované štátom.”

Felix Hnat (36) je environmentálnym ekonómom a aktivistom približne 16 rokov. V súčasnosti je prezidentom Vegan Society Austria -charitatívnej organizácie s 15 zamestnancami, ktorá podporuje vegánstvo v Rakúsku. Felix je tiež  prezidentom European Vegetarian Union.
Príde porozprávať o tom ako sa im podarilo presvedčiť Rakúsky štát, aby sa v školách vyučovalo ako variť vegánske jedlá. Začalo to ako projekt financovaný EÚ a skončilo ako najväčší úspech pri realizácii vegánskych kurzov varenia vo verejnom sektore. Dvakrát ročne určitý počet učiteľov odborných škôl dostáva vzdelávanie ako variť vegánske jedlá, ktoré je financované štátom. Taktiež porozpráva čo sa popri projekte naučili a ako ho zrealizovali.
Web: www.vegan.at a www.euroveg.eu.

Marek Voršilka [CZ] – “Ako sme dosiahli zákaz kožušinových fariem v ČR”

Marek Voršilka je predseda spolku na ochranu zvierat s názvom OBRAZ – Obránci zvířat.

“Až do začiatku roka 2015 sa zákaz kožušinových fariem v Českej republike zdal byť len aktivistickým snom. Všetky pokusy o kampane zlyhali a nikto z politiky ich nebral vážne. Ministerstvo poľnohospodárstva si bolo isté, že poľnohospodárom poskytne písomnú záruku, že nebudú prijaté žiadne zákazy. Potom nová kampaň obrátila všetko hore nohami. V priebehu niekoľkých mesiacov sa na problém dostali všetky bežné médiá a známi politici začali vyjadrovať podporu zákazu. Jeden rok po spustení kampane bol do parlamentu predložený návrh zákona, ktorý podpísala štvrtina všetkých poslancov. Poľnohospodári si najali profesionálov v oblasti PR a začala sa objavovať skutočná opozícia parlamentu. Napriek tomu bol návrh zákona napokon schválený prevažnou väčšinou a všetky kožušinové farmy sa musia zavrieť do januára 2019. Táto prezentácia sa zameria na kľúčové faktory a okamihy, ktoré prinútili politikov brať otázku vážne, porazili vznikajúcu opozíciu a viedli ku konečnému víťazstvu.”
Web: www.obrancizvirat.cz

Diskusia s úspešnými podnikmi

Jakub Lunter – Lunter.com
“Pracujem v rodinnej firme Alfa Bio od roku 2011, momentálne na pozícii Business development director so zodpovednosťou za rozvoj zahraničných trhov a projekty Gastro, člen správnej rady  Alfa Bio. Vyštudoval som právo a modernú históriu Na Karlovej univerzite. V minulosti som pracoval v ľudskoprávnej oblasti (utečenci, menšiny).  Stotožňujem sa s víziou firmy „prispieť k zmenám stravovacích návykov“, cieľom je ponúkať chutné a kvalitné rastlinné proteíny pri minimálnom priemyselnom spracovaní/bez pridávania škodlivých konzervantov. V istom zmysle chápem právo na kvalitné potraviny ako širšiu súčasť ľudských práv.”
Pavlína Dlask Fuchsová – Nebeské dortíčky (CZ)
“Nebeské dortíčky vznikli v roku 2010, keď som sa dozvedela, že čakám dvojčatá a s dvoma už staršími deťmi sa nám zrazu rodina rozrástla na 6. Ako matka 4 detí som si uvedomila, že ma už nikto nezamestná a začala som hľadať nejaký smer. Žila som 15 rokov v zahraničí kde vegetariánstvo a vegánstvo je o oveľa ďalej, tu som bola ako prvá. Od začiatku robím všetko 100% vegan, sídlime v Brne a mám pani čo mi pomáha s pečením a slečnu, ktorá so mnou jazdí na akcie, bez podpory manžela a rodiny by firma nebola možná. Motto: Vegan cupcakes for all”
Magdalena Kiedziuch -Zielony Talerz (PL)
Magdalena Kiedziuch je spoluzakladateľka prvej vegánskej pekárne v Poľsku – Zielony Talerz. Začínala v roku 2012 v Krakove. Zielony Talerz sa špecializuje na remeselné vegánske koláče a zmrzlinu. Spoločnosť, ktorú prevádzkuje Magdalena Kiedziuch, je dnes jedným z najpopulárnejších výrobcov cukroviniek v Poľsku.

Hlavný program – Stage 2 / kuchárske show.

Stage 2 – Kuchárske show

11:30-12:30 Varíme Vegánsky
13:00-14:00 Soňa Maléterová
14:30-15:30 Die Küche
16:00-17:00 ReBarbora_veganblog
17:30-18:30 Nikoleta Kováčová

Varíme Vegánsky

Miroslav Demjan “otvorí” druhý stage so svojou kuchárskou show.
“Som dobrovoľný vegán v strednom veku. Rád varím. Pre inšpiráciu som vytvoril stránku VARÍME VEGÁNSKÝ kde prispievam svoje recepty. Mojím krédom je vegánsky jednoducho, chutne a rýchlo. Na Vegánskych hodoch ľuďom ukážem, ako si urobiť Energetické vločkové tyčinky. Sladkosť plná energie a živín s obsahom bielkovín, železa, vápnika, horčika, zinku a ostatných minerálnych látok. Plné vitamínov skupiny B, E. Esenciálnych mastných kyselín omega 3, omega 6 a vlákniny. Sladkosť plná chutí, ktorá naozaj chutí.
Facebook: Varíme Vegánsky

Soňa Maléterová

Soňa Maléterová vám v kuchárskej show predvedie ako si pripraviť Toskánsky fazuľový šalát.
“Som zakladateľkou stránky Láskavé varenie a autorkou e-knihy Prečo a ako viac variť bez mäsa, mlieka, vajec a cukru.”

Web: https://sonamaleterova.sk/
Instagram: laskave_varenie
Facebook: Láskavé varenie

Die Küche

“Die Küche vzniklo 17. 10. 2016 v hudebním klubu Kabinet Múz v Brně. Nacházíme se 5 minut od centra města. Ze začátku jsme měli jen polední menu, od loňského září jsme nabídku rozšířili o odpolední menu a la carte. Pravidelně připravujeme tzv. „Pozdní večeře“, kdy vaříme 3-chodové luxusní veganské menu. Tyto akce mají veliký ohlas. Až na výjimky nepoužíváme žádné polotovary a vše si připravujeme vlastní. Die Küche je od samého začátku 100% veganský a zakládáme se na kvalitě a rozmanitosti surovin a jednotlivých pokrmů. Přijďte se přesvědčit.
Web: http://www.diekuche.cz/
Instagram: Die Küche
Facebook: Die Küche

ReBarbora_veganblog

Barbora vám ukáže ako si pripraviť Západoafrickú polievku s arašidovým maslom. “Táto krémová polievka je spojením neskutočných chutí. Dá sa povedať, že si na nej viete vybudovať celkom slušnú závislosť. Receptúra pochádza zo Západnej Afriky, ktorej súčasťou je aj kuracie mäso, avšak mi si ju pripravíme na vegánsky spôsob. Súčasťou sú batáty, sekané paradajky, kučeravý kel, a samozrejme arašidové maslo. Je krásne hustá, čiže sa k nej pokojne hodí aj príloha vo forme čiernej ryže . Už iba preliať kokosovým mliekom a ste v siedmom nebi. Obsahuje veľa vitamínov, proteínov a ak sa jej pri varení budete venovať, aj veľa lásky :).”
Web: https://rebarbora.blog/
Instagram: ReBarbora_veganblog
Facebook: ReBarbora_veganblog

 Nikoleta Kováčová

V kuchárskej show sa vám predstaví aj známa blogerka, modelka a copywriterka, Nikoleta Kováčová, ktorá sa venuje vegánstvu na svojom youtube: Surová dcérka.
Nikoleta pripraví japonské udon rezance s krémovou arašidovou omáčkou inšpirovanou Thajskom. Aj keď bude používať curry, nemusíte sa báť pálivosti, Táto fusion doplnená o lahôdkové tofu a zeleninu ulahodí každému.Instagram: surovadcerka
YouTube: Surová dcérka

Hlavný program – Stage 3 / Dj’s.

13:00-15:00 Nina Skelington
15:00-17:00  Rastanna z Respect vibration sound
17:00-19:00 Dance Craze Sound System

GASTRO prevádzky a ich menu

AZZA

AZZA
“Ahoj, sme raw-vegan catering. Môžete nás stretnúť na rôznych akciách, vyrábame náš slávny azza burger, v ktorom nájdete aj vegan slaninu, “syr”, ale aj našu veganézu”

Ponuka:

 • AZZA burger
 • AZZA vegan nugetky
 • RAW / Vegan sladkosti

Raw Reštauracia Bemba

BEMBA
“Raw Reštaurácia Bemba . Neustále prinášame možnosť spoznávať život na živej, rastlinnej strave z viacerých strán. Tou hlavnou je jedálny lístok, ktorý obnovujeme už tradične niekoľkokrát ročne. Aj takýmto spôsobom ukazujeme svetu, že jedlá vedia byť pestré, skutočne chutné a samozrejme zdravé.”

Ponuka:

 • Raw sushi
 • Raw burger
 • Raw dezerty
 • Pečené zemiakovo cuketové placky
 • Raw konopno sezamové fašírky

Bodka Donut Point

BODKA DONUT POINT
“S manželom milujeme cestovanie. On gurmán, miluje nové veci. Ja maškrtná a vždy sa rada nechám zlákať. Tak sme dali hlavy dokopy, vytriedili spomienky na najlahodnejšie zážitky a rozhodli sme sa ostať na Slovensku. Spoločne sme vložili dva roky úsilia a lásky do budovania food traileru s donutmi. Tak a teraz už budeme len rozdávať naše dunuty, naše remeselné limonády a úsmevy našim hosťom.”

Ponuka:

 • Vegánske donuty
 • Limonády

Foodstock

FOODSTOCK
“Zeleninové pirôžky Gyoza v lahodnej Teriyaky omačke. K tomu hríbiky Shitake, sójove boby Edamame a jarná cibuľka. To cele posypané opraženými sezamovými semiačkami.”

Ponuka:

 • Gyoza
 • Ľadový čaj

Fresheees

FRESHEEES
“Ponúkame prémiové exotické ovocie (čerstvé a sušené) a novinkou sú čerstvé ovocné šťavy pripravované priamo pred zákazníkom ručne alebo špeciálnym lisom. Nebudú chýbať populárne mladé thajské kokosy, datle Medjoul a vegánske gumené medvedíky.”

Ponuka:

 • Čerstvé ovocie
 • Sušené ovocie
 • Čerstvé ovocné šťavy (handpress/coldpress)
 • Mladé kokosy
 • Vegan gumené medvedíky

Green Budha

GREEN BUDHA
“Green Buddha Vám ponúka autentické jedlá pripravené našimi ázijskými kuchármi podľa tradičných receptúr z Thajska. Našim najväčším hitom je práve vegánsky pikantný šalát Som Tam zo zelenej papáje, ku ktorému sa výborne hodí osviežujúca šťava z mladého kokosu.”

Ponuka:

 • Som Tam – pikantný šalát zo zelenej papáje
 • Mladý kokosový orech

Kolatch

KOLATCH
“KOLATCH – 1.svojho druhu. “Som vyvážená zmes zdravých ingrediencií na jednom mieste a v tom správnom pomere. Ušetrím ti čas lebo moja príprava je veľmi jednoduchá. Teším sa na naše stretnutie Tvoj KOLATCH.”

Ponuka:

 • Kolatch Cocoa Cake
 • Kolatch Banana Cake
 • Kolatch Wild Berry Cake

Loove By Vegana

LOOVE BY VEGANA
“Vegánske bistro, kde pre vás varíme vždy s láskou :)”

Ponuka:

 • Predaj varenej stravy (segedín, paprikáš)
 • Predaj balených výrobkov (sendviče, tortilly, šaláty)

Made with laf

MADE WITH LAF
“Made with Laf konečne na Vegánskych hodoch. Tešíte sa? Lebo my na vás extrémne. Dôjdi potriasť Balogom a dostaneš za odmenu vegánsky šmak že budeš mať guče za ušami. ”

Ponuka:

 • Hráškový krém
 • Seitan Kebab wrap
 • Vyprážaná neryba so zemiakovým šalátom 
 • Koláčik babičkovského typu

Marinela

MARINELA
“Marinela, prvá bratislavská nanukáreň, ponúka poctivé domáce nanuky tvorené s láskou k ovociu.”

Ponuka:

 • Čerstvé domáce nanuky

Nebeské Dortíčky

NEBESKÉ DORTÍČKY
“Nebeské dortíčky jsou 100% vegan cukrářství. Moto: Vegan cupcakes for all.”

Ponuka:

 • Cupcakes
 • Dorty
 • Želé bonbóny

Nutiva

NUTIVA
“Nutiva ponúka trvanlivé potraviny vo vysokej kvalite. Všetky dobre poznáme. Predávame iba to, čo sami papáme a čo nám chutí.
Klienti milujú naše Veľké Výhodné Balenia. ”

Ponuka:

 • Orechy
 • Suché plody
 • Obilniny

Nuttery

NUTTERY
“Kvalitné slovenské rastlinné ” mlieka “, ktoré vás prekvapia ich lahodnou chuťou. Sú vynikajúce nielen na bežné pitie ale sa aj skvele hodia do varenia / pečenia / kávy či smoothie . A ako bonus, všetky sú bez konzervantov , farbív a iných aditív . Tak príď nás podporiť , budeme ťa čakať :)”

Ponuka:

 • Rastlinné nápoje
 • Predaj orechov
 • Predaj výrobkov z orechov
 • Drobný tovar

Plantáž - festival food

PLANTÁŽ – FESTIVAL FOOD
“V Bratislave sa na Vás opäť teší náš tím Plantáž! Od posledných hodov sme pre Vás zlepšili rýchlosť obsluhy a okrem tradičnej ponuky pre Vás pripravujeme aj skvelý Perník s orechmi, čokoládou a ovocím. Ako obvykle sa môžete tešiť aj na neodolateľné Br-i-ndzové halušky, Luxusný Guľáš, vylepšený Exkluzívny burger a ďalšie. 🙂 ”

Ponuka:

 • Halušky
 • Guľáš
 • Burger
 • Hranolky
 • Limonáda

Pure Nuts

PURE NUTS
“Pure Nuts – potraviny ktoré ti nabijú baterky!”

Ponuka:

 • Rastlinné nátierky
 • BIO kokosové produkty
 • BIO kakaový napoj

Ramtandoori

RAMTANDOORI
“Som skúsený indický kuchár, ktorý pracoval v mnohých indických reštauráciách, najlepšej reštaurácii na Slovensku – Fouzoo, najlepšom vegánskom koncepte – Foodstock. Po týchto skúsenostiach som si vytvoril vlastný gril Tandoori. Sledujte moju FB stránku pre viac informácií!”

Ponuka:

 • Chana masala
 • Samosa
 • Indické mix veg. sabji
 • Dal Tadka
 • Rice
 • Naan

Raw-Paleo - Zdravé torty

RAW-PALEO – ZDRAVÉ TORTY
“Zdravé sladkosti bez výčitiek 🙂 Bez lepku, laktózy a pridaného cukru. Skvelá alternatíva mašrtiek určená pre všetkých, ktorí majú radi sladké a zároveň im záleží na kvalitných ingredienciách. Torty sú vhodné aj pre celiatikov, diabetikov, osoby s intoleranciou lepku a PALEO nadšencov. Základom korupusu sú oriešky, semienka, datle, slivky, hrozienka alebo marhule.
Krémové vrstvy obsahujú kešu oriešky, kokosový olej alebo kakaové maslo, ktoré dodávajú tortám tuhú konzistenciu.
Sladkú chuť vytvára použitie niekoľkých lyžíc agáve, tapiokového alebo javorového sirupu.
Torty sa rozdeľujú na dve základné skupiny: krémovo-čokoládové a ovocné.
Kombinácia surovín je individuálna nakoľko existuje nekonečne veľa možností :-)”

Ponuka:

 • RAW zákusok
 • RAW cupcake

Simply Vegan

SIMPLY VEGAN
“Sme Simply Vegan a rady Vám ukážeme, že vegánstvo je zdravé, chutné a farebné ako my. V našich jedlách nenájdete žiadnu bielu múku a cukor. Veľmi sa tešíme na všetkých.”

Ponuka:

 • Mrkvová krémová polievka s kokosovým mliekom na orientálny spôsob s čerstvým koriandrom.
 • Fazuľový prívarok s kôprom s proteínovou fašírkou a kváskovým chlebíkom.
 • Sójo/knedlo/ zelo – červena kapusta so sójovými rezancami na červenom víne a bylinkách s knedľou.
 • Raw zákusky ( snickers, čoko banan, kokos limetka, brownie, bounty, raw “morské” košíčky ).
 • Treska v majonéze bez tresky.
 • Limonády Bohemsca.
 • Kokosový eko sortiment – kokosové misky, bambusové slamky, drevené príbory…
 • Naša domáca granola a džem bez cukru z ovocia zo záhrady.

Thali

THALI
“Thali je oázou chutí a vôní, tak ako skutočná indická kuchyňa . Aj preto si sieť indických, vegetariánskych a vegánskych reštarácii Thali zakladá na autenticite a o chuť jedla sa starajú šéfkuchári priamo z Indie, ktorí na festivale nebudú chýbať.”

Ponuka:

 • Chana masala
 • Yellow thai curry
 • Mushroom muttar
 • Basmati ryža
 • Kathi roll – Wrap

Veggie

VEGGIE
“VEGGIE – zdravá tradícia. Zdravie, ktoré však aj chutí!”

Ponuka:

 • Wrapy
 • Veggie poky
 • Teplé jedlá s prílohou

VegLife

VEGLIFE
“Veg life je samoobslužná vegetariánska reštaurácia na 5 miestach v Bratislave. Sme ľudia, pre ktorých je zdravý a plnohodnotný život najvyššou prioritou. K takémuto životnému štýlu neodmysliteľne patrí zdravá strava a preto Vám každý deň ponúkame pestré menu, ktoré si zostavíte podľa vlastnej chuti.”

Ponuka: (Reštaurácia zatiaľ nedodalá kompletné menu)

 • Polievka
 • Hlavné jedlo
 • Slovenská špecialita
 • Dezerty

Vegan Food On Wheels

VEGAN FOOD ON WHELS
“Mňa varenie baví, moja práca je teda aj mojím koníčkom. Môj sen stále pokračuje zdokonalovať sa vo vegánskej strave, a mať nekonečnú fantáziu a kreativitu v príprave jedál.”

Ponuka:

 • Robi rezne a pečene zemiaky
 • Zeleniové karbanátky
 • Koláče
 • Polievka
 • Čapovana konbucha

Vitaland

VITALAND
“Spoločnosť VITALAND prevádzkuje v Bratislave Dúbravke a v Bratislave Lamači predajne so širokým a pestrím sortimentom zdravých potravín, nápojov, bio produktov, vegetariánskych, vegánskych a raw výrobkov. V ponuke máme aj vegánske čerstvé kváskové a bezlepkové pečivo, prírodné výživové doplnky, čaje a bylinné tinktúry. Škálu výrobkov dopĺňa prírodná kozmetika, eko drogéria a darčekové predmety. Naši predajcovia Vám ochotne poskytnú pomoc pri výbere tovaru i poradenstvo v oblasti zdravej výživy.”

Ponuka:

 • Rastlinné nápoje, dezerty, syry, nátierky, polotovary
 • Výborné čokolády, tyčinky, keksy, chipsy, cukríky, zmrzliny
 • Zdravé nápoje a šťavy

Zdrave-sladkosti.sk

ZDRAVE-SLADKOSTI.SK
“Zdravé sladkosti, pre maškrtenie bez výčitiek. Lahodné sušené ovocie a orechy obalené v 72% RAW čokoláde bez mlieka posypané kakaom. Jednoducho si ich zamilujete.”

Ponuka:

 • 100g balenia čokoládových produktov
 • Akciové balenia čokoládových produktov
 • Chacha kombucha 0,5l

Nápojové stánky

Literárna čajovňa a kaviareň

LITERÁRNA ČAJOVŇA A KAVIAREŇ
“Pohodové miesto na oddych a dobitie bateriek. Okrem toho čajový obchod s najlepšími čajmi priamo dovážanými od malých farmárov.”

Ponuka:

 • Káva
 • Čaj
 • Sypané čaje balené

Pijo Bio

PIJO BIO
“PIJO BIO vám prináša 100% ovocné šťavy, čaje a sirupy v bio kvalite bez pridaných cukrov, aróm, farbív a konzervantov.”

Ponuka:

 • Rozlievané ovocné šťavy, čaje a rozlievané rozrobené ovocné sirupy s vodou
 • Balené ovocné šťavy, čaje a balené ovocné sirupy

Slobodné vinárstvo

SLOBODNE
“Slobodne Vinarstvo- Naturálne Vína zo Slovenska. Naše vína vyrábame výlučne z hrozna dopestovaného vo vlastnom vinohrade obhospodarovanom ekologicky. Víno vnímame ako živý organizmus. Pri výrobe kladieme dôraz na remeselnú precíznosť a na pochopenie prírodných procesov. Nesnažíme sa ich meniť. Všetky naše vína kvasia prirodzene bez pridania selektovaných kvasiniek a enologických trikov.”

Ponuka:

 • Naturálne vína
 • Hroznový mušt
 • Muštonáda
 • Makový olej, za studena lisovaný
 • Repkový olej, za studena lisovaný

Sidelsberg Cider

SIGELSBERG CIDER
“SIGELSBERG CIDER je rodinná firma, ktorá vyrába prírodný cider zo 100% jablčnej šťavy zo slovenských jabĺk. Bez pridania zbytočných chemických konzervantov, či umelých farbív. Začiatkom tohto roku vyhral ich POLOSLADKÝ CIDER, na medzinárodnej súťaži, 1.miesto v kategórii Cider tradičný.”

Ponuka:

 • Jablčný cider suchý
 • Jablčný cider polosladký
 • Cider bazový kvet
 • Cider čierna ríbezľa
 • Jablčné nealko

Vegánsky jarmok

Anemone

ANEMONEGARDEN
“Anemone už tradične prinesie kozmetiku, ktorú inde nenájdete. Okrem obľúbeného Evolve Beauty či Dr. Bronner’s predstavíme aj dve nové značky – slovenské Noili Beauty a instagramový hit Bybi Beauty.”

Ponuka:

 • Pleťová staroslivosť Evolve Beauty
 • Novinka Bybi Beauty
 • a iné

Bioparfémka

BIOPARFEMKA
“Už tradične sa do Bratislavy veľmi tešíme. Prinesieme si so sebou spústu noviniek a veľa zaujímavých produktov. U nás si vyberie určite každý. Široká ponuka pleťovej, dekoratívnej a telovej kozmetiky, farby na vlasy, prírodné repelenty na posledné letné dni, unikátne parfémy a prostriedky na ekologickú a účinnú starostlivosť o domácnosť. A to všetko samozrejme v bio a vegan kvalite,netestované na zvieratách z vysoko kvalitných rastlinných zložiek. Tak sa určite zastavte!”

Ponuka:

 • Vegan parfémy Aimee de Mars
 • Vegan pleťová a dekoratívna kozmetika Veg up
 • Pracie vajíčko Ecoegg
 • a iné

CORK it

CORK IT
“Nielen jedlo, ale aj móda môže byť vegánska! Príďte sa pozrieť na vegánske kabelky, tašky, opasky či peňaženky z TOP materiálu – z korku. CORK it prináša udržeteľnú a neopozeranú módu rešpektujúcu prírodu:) Tešíme sa na vás :)”

Ponuka:

 • korkové kabelky
 • korkové peňaženky
 • korkové tašky
 • korkové podložky
 • korkové taštičky
 • a iné

Ekologická domácnosť

EKOLOGICKÁ DOMÁCNOSŤ
“E(ko)shop pre váš pohodlný ekologický život.”

Ponuka:

 • ekodrogéria
 • prírodná kozmetika
 • zero waste domácnosť
 • a iné

Organila

ORGANILA
“My v Organile nechceme žiť v dobe, kde ľudia skôr siahnu po „zázračnom“ produkte, vďaka ktorému máme okamžite hladšiu pleť, krajšiu pokožku, dokonalé nechty, často krát aj na úkor vlastného zdravia. Obchod so širokou ponukou kvalitnej certifikovanej kozmetiky, šetrnej k pokožke a k prírode. Organila nie je len o kozmetike, o produktoch do domácnosti, ale tiež o životnom štýle.”

Ponuka:

 • Vegánska kozmetika a drogéria
 • a iné

Ringana

RINGANA
Čerstvá, veganská, 100% prírodná BIO kozmetika a doplnky stravy – bezkonkurenčné produkty na našom trhu. Výnimočná záruka čerstvosti a produkty netestované na zvieratách. Všetko čo potrebujete vo svojej zelenej kúpelni a pri starostlivosti o pleť, vlasy, zuby.

Ponuka:

 • Vegánska kozmetika

Infostánky

269 Life Bratislava - Slovakia

269 LIFE BRATISLAVA – SLOVAKIA
“Všetci sme 269. Vegánstvo, súcit, absolútne oslobodenie zvierat.”

Lesoochranárske zoskupenie VLK

LESOOCHRANÁRSKE ZOSKUPENIE VLK
“Dobrovoľné združenie občanov, ktoré sa zaoberá záchranou prirodzeného lesa.”

Nerob cirkus

PRIDE Košice

PRIDE KOŠICE
“PRIDE Košice je festival za práva LGBT+ ľudí na východnom Slovensku.”

Slovenská Vegánska Spoločnosť

SLOVENSKÁ VEGÁNSKA SPOLOČNOSŤ
“Propagácia vegánskeho životného štýlu a priblíženie rastlinného stravovania verejnosti.”

OZ VEGÁNSKE HODY

OZ VEGÁNSKE HODY
“OZ VEGÁNSKE HODY je neziskovou organizáciou pôsobiacou na poli ochrany životného prostredia a práv zvierat. Zameriavame sa na riešenie otázok trvalej udržateľnosti a dopadov ľudských preferencií v stravovaní na životné prostredie a postavenie zvierat. Našim cieľom je zvyšovanie povedomia o alternatívnych formách stravovania šetrných k životnému prostrediu a ohľaduplných k zvieratám, k čomu využívame atraktívne formy prezentácie týchto alternatív.”

Kuchárske talenty – amatérske vegánske kuchyne

10:00 – 15:00

Adriana vegán – MENU: Sójový segedín s kváskovou knedľou, Sójový guláš, Tortila s plnená vegánskym mäsom a Raw koláče
Straight Outta August – MENU: Parižák, Mac n cheeze, Burek a mango sticky rice.
Zázračná kuchyňa Mareka a Moniky – MENU: Tibetská kaša (chulfi), Blaznivá záhrada inak, Africké jednohubky a Minitortičky.

15:00 – 20:00

Barbarissima – MENU: Čokoládová kus-kus torta s banánom, Vanilkovo-čokoládový jogurt s ovocím.
Daisy – MENU: Raw a veganske kolace (7-10 druhov), Vegán proteín cakes, Raw/vegan pizza, Hummus.
Šesťprso-vegánske chalky – MENU: Mac-Lasagna, Pagáče, arašidovo-malinový slimák.

 

Partneri podujatia

 
Z odberu noviniek sa môžte kedykoľvek odhlásiť.
Zavrieť